Blogujemy…

Post wprowadzający

Dyskurs, dyspozycja badawcza, obserwacja uczestnicząca, postgramsciańskie projekty studiów kulturowych, kultura uczestnictwa!? O cóż tu chodzi?

Język nauki – czy będą to nauki ścisłe, czy nauki społeczne i humanistyka – zwykle bardzo się różni od polszczyzny, którą się posługujemy na co dzień. Gazety codzienne i tygodniki prowadzące działy dotyczące nauki, wiele miejsca poświęcają w nich naukom ścisłym i wypracowały sposoby pisania o odkryciach astronomów czy o badaniach biologów molekularnych w sposób przystępny dla każdego. O badaniach społecznych też można mówić ciekawie i w sposób zrozumiały! Co więcej, nasze prace to nie tylko wiedza o świecie, społeczeństwie i kulturze, lecz także wskazówki, jak działać. Już dawno zdaliśmy sobie doskonale sprawę z tego, że teorii nie można oddzielać od praktyki. Wyniki naszych badań mają zastosowanie!

Co zatem znajdziecie na blogu?

  • solidną porcję wiedzy antropologicznej
  • reportaż z pola działań, czyli opis kuchni badań antropologicznych
  • przykłady ciekawych działań z różnych miejsc w Polsce
  • opisy dobrych praktyk

Szczególnie polecamy go tym, których interesuje działanie w kulturze lub zastanawiają się skąd wiemy, to, co wiemy, i o czym piszemy.

Opublikowane w:
Opublikowane przez

Karolina J. Dudek

mm

Absolwentka Szkoły Nauk Społecznych Instytutu Filozofii i Socjologii PAN, zarządzania i stosunków międzynarodowych w Szkole Głównej Handlowej, etnologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz studiów podyplomowych Instytutu Polonistyki Stosowanej UW. Publikowała m.in. w “Kulturze i Społeczeństwie“, “Kulturze i Edukacji”, “Kulturze – Historii – Globalizacji“ i kilku tomach zbiorowych. Realizowała projekty badawcze w IEiAK UW, IFiS PAN (grant NCN, Preludium) oraz IS UW. Zastępca redaktora naczelnego czasopisma „Stan Rzeczy”. email: poczta@karolinadudek.eu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

ten − five =